Vacature zoeken
  • Discipline
    • Accounting & compliance
    • Audit & assurance
    • Belastingadvies
    • International tax services
    • Specialistisch advies
    • Salarisadministratie
    • Stages
    • Werkstudentschap
    • Ondersteuning & staf
  • Vestiging
    • Alphen aan den Rijn
    • Amsterdam
    • Boskoop
    • Centrale diensten
    • Gouda
    • Leiden
    • Rijswijk
    • Rotterdam
    • Woerden

belastingadviseur manager ITS

Mijn weekagenda
  • Maandag
    14.00 uur conference call
    cliënt in de Verendigde Staten
  • Dinsdag
    09.30 teamoverleg
  • Woensdag
    16.00 uur netwerkborrel
  • Donderdag
    13.30 uur declaraties verwerken
  • Vrijdag
    10.00 uur afspraak cliënt

Jurgen van Hattum

Home > De ruimte van... > Jurgen van Hattum, belastingadviseur en manager ITS

Jurgen van Hattum

"Denken in mogelijkheden en niet in problemen. Hier zit ik op de juiste plek. Voorzien van teamkracht, ook op internationaal gebied. Een internationaal netwerk, waar ik in meer dan 100 landen collega’s om raad kan vragen. Zo’n dynamische werkomgeving, daar houd ik van."

"Mijn cliënten zitten van Australië tot in de Verenigde Staten. Van 9 tot 5 werken kan dus niet. En die flexibiliteit past bij me. Moet je alles weten van belastingen in het buitenland? Nee, dat kan niet. Je moet de regels kunnen begrijpen. En weten bij welke (buitenlandse) collega je specialistisch advies kunt halen. Mijn cliënten zijn vooral in Nederland actieve bedrijven, die in buitenlandse handen zijn. De Engelse taal is dus erg belangrijk. Zo'n 95 procent van de correspondentie en adviezen zijn in het Engels.

Inhoudelijk is mijn werk hetzelfde als bij mijn vorige werkgever. Alleen werk ik nu meer met actieve ondernemingen. Bij Grant Thornton praat ik vaker met de ondernemer zelf. Voorheen was dit met de werknemer. Verder is de advisering minder fiscaal geïnitieerd. De wil en de activiteiten van het bedrijf zijn leidend en niet het besparen van belastingen. Daarnaast werk ik nu intensiever samen met de accountants. Samen bedienen we de cliënten.

Hier ben ik betrokken bij het gehele cliëntenproces. Dit start bij het vinden van een cliënt. Ik ben verantwoordelijk voor het bepalen van de behoefte en het uitbrengen van een offerte. Vervolgens begeleid of schrijf ik het advies en review de bijbehorende aangifte. Tot slot verstuur ik de declaratie. Daarnaast leid ik het international tax services team in Amsterdam. Een belangrijke verantwoordelijkheid is het faciliteren van een optimale ontwikkeling van mijn teamleden. Zowel op vaktechnisch gebied als op het gebied van vaardigheden."

 

 

Meer informatie over Jurgen van Hattum

Functie:   belastingadviseur en manager ITS 
Vestiging:   International tax services, Grant Thornton in Amsterdam
Waarom:   bij mijn vorige werkgever was ik een nummertje en mijn eigen bedrijf was het
andere uiterste, nu heb ik de ideale ‘combi’ van beide  
Ambitie: 

een succesvol team leiden op het gebied van internationaal
belastingadvies (Lb, Vpb en btw)   

Werkzaamheden:     
  • internationaal belastingadvies geven en verwerken in de aangifte
  • international tax services team in Amsterdam aansturen
  • declaraties verzorgen 
Belangrijkste
gebeurtenissen:  

© 2012 Grant Thornton Accountants en Adviseurs B.V., Grant Thornton Specialist Advisory Services B.V., Grant Thornton Detachering B.V. en Grant Thornton Forensic & Investigation Services B.V. Alle rechten voorbehouden.